Stekloboi v koupelně: designové prvky, výhody a péče o ně

Steklooboi se objevili poměrně nedávno, ale již se stávají velmi populárními

Steklooboi se objevil poměrně nedávno, ale stal se velmi populární

Koupelna Není to jen místo, kde provádíme vodní procedury. Zde ráno začíná mytím, dostáváme obživu, a tady se sprchou nebo teplou lázní připravujeme na spaní - my vyplácíme všechny negativní přijaté za den. Proto je důležité vybavit koupelnu pohodlně a co nejvíce pohodlně. Moderní trh dokončovacích materiálů nabízí širokou škálu výrobků, které poskytují pohodlí a komfort v každém pokoji. Výborný příklad - skleněné tapety!

 • Co je tapet ze skleněných vláken?
 • Typy
 • Výhody a nevýhody
 • Vyberte koupelnový materiál
 • Technologie lepidla
 • Závěr
Tapety ze skelných vláken mohou mít jinou strukturu

Tapety ze skelných vláken mohou mít jinou strukturu

Co je tapet ze skleněných vláken?

Tento materiál se objevil na trhu poměrně nedávno, ale již získal mýty. Proto je pro mnohé velmi obtížné pochopit, co tato metoda dokončení představuje. Pomůžeme vám odpovědět na většinu otázek.

Materiál pro dokončení koupelny musí být odolný proti vlhkosti

Materiál pro dokončení koupelny musí být odolný proti vlhkosti

Sklolaminát chrání vaše stěny před vznikem trhlin

Sklolaminát chrání stěny před vznikem trhlin

 • Tapety Jedná se o typ konečného materiálu, který je založen na tenkých elastických vláknech, vzájemně se navzájem propojuje a tvoří jediný materiál.

Velkou chybou je porovnání tohoto materiálu se skleněnou vatou, což je důvod, proč většina lidí odmítá koupit. Vedle souznění jména vlastně nemají nic společného, ​​protože různé druhy vláken se používají k výrobě a Tapety na plochu podstoupí speciální ošetření, než se stanou součástí plátna. V důsledku toho, na rozdíl od slavné izolace, tento materiál není jen trvanlivý, ale také bezpečný.

Černá barva v závěru hygienické místnosti je velmi odvážná

Černá barva ve výzdobě hygienické místnosti - odvážné rozhodnutí

Typy

V srdci všech skelných vláken je stejné vlákno, ale v závislosti na způsobu vazby se získávají různé druhy látek. Dosud existují pouze dvě skupiny plátna:

 1. hladké (často nazývané "spiderweb");
 2. úleva.
Příklady textur tapety ze sklolaminátu

Příklady textur tapety ze sklolaminátu

K poznámce! Mají nejen odlišný vzhled, ale i účel. "Web" má výztužné vlastnosti a je určen pro vyrovnání povrchu. Všimněte si, že tento druh musí být nutně malován.

Naopak, reliéf se používá pro konečnou výzdobu interiéru. Druhý typ se může lišit svým vzhledem. Prokládání vláken pomocí různých technik vám umožňuje získat rozmanité vzory. Na ně, pokud je to žádoucí, můžete aplikovat barvu. V tomto případě je to nejlepší akryl nebo latex. Volba stínu, stejně jako rozhodnutí dodatečného návrhu obálky, závisí na vašich osobních preferencích.

Výhody a nevýhody

Jak již bylo uvedeno výše, skleněné pilíře jsou novým materiálem na trhu stavebních materiálů, ale kvůli velkému množství výhod rychle získávají popularitu. Od nich lze odlišit:

 1. Pevnost.
 2. Bezpečnost.
 3. Trvanlivost.
 4. Estetika.
Design koupelny ve stylu cheby-chic

Design koupelny ve stylu cheby-chic

Výhody tapety ze sklolaminátu

Výhody tapety ze sklolaminátu

Závěsný nábytek v koupelně

Závěsný nábytek v koupelně

To vše lze dosáhnout díky vysoké kvalitě a speciální struktuře vláken.

Dávejte pozor! Důležitým faktorem je, že tento materiál je protipožární. Může odolat vysokým teplotám, nehoří a nevyvolává toxický toxický kouř. Také je velmi jednoduché při údržbě a provozu - nebojí se vlhkosti, což umožňuje, aby byla ošetřena vodou, i když je to nutné s použitím čisticích prostředků.

Řada textur vám umožňuje přizpůsobit je do jakéhokoli interiéru. V případě potřeby můžete pravidelně měnit barvu. Na jednom listu můžete položit až 20 vrstev barvy.

Na tapety ze skleněného vlákna může být použito obrovské množství vrstev barvy

Na tapety ze skleněného vlákna lze použít mnoho vrstev barvy

 • Ale mají skleněné stěny a minusy, z nichž hlavní je vysoká cena. To je způsobeno složitostí výroby. Dnes jsou na trhu pouze dovezené vzorky, což zvyšuje cenu nejen pro samotný výrobek, ale i pro lepidlo.
 • Další nevýhodou je složitost instalace a dokonce ne všichni odborníci se s tímto procesem mohou vyrovnat. A služby profesionálů také nejsou levné.

Ale navzdory všem nevýhodám byste neměli popírat sami sebe, protože má mnohem více výhod. A jeho speciální vlastnosti vám umožní ušetřit peníze na pravidelných opravách.

Vyberte koupelnový materiál

K dnešnímu dni existuje omezené množství dokončovací materiály, které by mohly být použity v koupelně. To je způsobeno zvláštnostmi jeho použití, ale skleněná tabule je pro tyto materiály relevantní. Jak již bylo uvedeno výše, sklo je surovinou pro výrobu látky. To je roztavený zvláštním způsobem, vtahuje do nitě, z něhož po dělání plátna. To mu umožňuje splnit všechna kritéria a požadavky na finální materiál pro koupelnu, a to:

 • odolnost proti vlhkosti;
Sklolaminát má vynikající odolnost proti vlhkosti

Sklolaminát má vynikající odolnost proti vlhkosti

 • jednoduchost péče;
 • přirozenost;
 • sílu.

Stojí za zmínku, Vzhledem k přítomnosti pórů tento materiál snižuje pravděpodobnost projevy hub a plísní z vlhkosti.

Technologie lepidla

Jak již bylo uvedeno výše, je obtížné tento materiál vytvořit i pro odborníky. Pokud však stále máte jistotu ve svých schopnostech a chcete to dělat sami, musíte si koupit tapetu, lepidlo a takovou sadu nástrojů:

 1. válec s měkkou tryskou;
 2. gumová stěrka;
 3. ruleta;
 4. kontejner pro lepidlo.
Interiér hygienické místnosti v mořském stylu

Interiér hygienické místnosti v mořském stylu

Černobílý interiér ve stylu Art Deco

Černobílý interiér ve stylu Art Deco

V případě, že plánujete malovat, získáte štětec a barvu na vodní bázi.

Poradenství! Věnujte pozornost tomu, aby barvivo bylo odolné proti vlhkosti.

Ne každá barva je vhodná pro dekoraci koupelny

Ne každá barva je vhodná pro dekoraci koupelny

Důležité! Než začnete, připravte povrch. Mělo by být hladké, hladké a čisté. K tomu lze předem omítnout a otřít. Poté připravte povrch a nechte jej uschnout po dobu 3 hodin.

Poté přejděte k označení. Chcete-li to provést, musíte nakreslit diagonály podél zdi, bod jejich křižovatky určí centrum, na které musíte navigovat.

Pro upevnění tapety je nutné na stěnu aplikovat lepidlo pomocí válečku a potom připevnit řezaný kus látky. Chcete-li se zbavit vzduchu uvnitř, umožní to vyrovnání, pro které můžete použít gumovou stěrku. Pod malbou plátna musí být primární. K tomu se používá stejné lepidlo jako pro upevnění.

Správné spojení spár

Správné spojení spár

Závěr

Steklooboi je nový praktický a atraktivní materiál, který je vynikající pro většinu místností a zvláště pro koupelny. Je odolný, bezpečný a nevyžaduje komplexní údržbu. Výrobci zaručují službu materiálu na 20 let.

Loading...